Aktualności,  Kamienna Góra,  Regionalne

Psychoaktywne żelki w przesyłce kurierskiej

DOLNY ŚLĄSK. Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) znaleźli marihuanę i psychoaktywne słodycze w przesyłce kurierskiej.

Funkcjonariusze dolnośląskiej Krajowej Administracji Skarbowej prowadzili rutynową kontrolę przesyłek w jednej z firm kurierskich na terenie powiatu wrocławskiego. W paczce nadanej na terenie Polski ujawnili marihuanę oraz zapakowane żelki, które w swoim składzie posiadały substancję czynną THC.

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej regularnie kontrolują i ujawniają nielegalne towary w przesyłkach kurierskich i pocztowych.

Podczas rutynowych kontroli ujawniono 68 g marihuany oraz 20 opakowań żeleków, które w swoim składzie posiadały substancję czynną THC – psychoaktywną i halucynogenną. Czarnorynkowa wartość ujawnienia to 6 tys. złotych.

Przestępstwo polegające na przywozie, wywozie, przewozie, wewnątrzwspólnotowym nabyciu lub wewnątrzwspólnotowej dostawie środków odurzających, substancji psychotropowych lub słomy makowej zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 5 i karą grzywny.

Źródło: komunikat KAS

Dodaj komentarz

Korzystając poniższego formularza możesz dodać komentarz.

× 4 = 8