Aktualności,  Regionalne,  Sport

Puchar Polski w podokręgach legnickim i wrocławskim

W ostatnią sobotę w podokręgach legnickim i wrocławskim odbyły się mecze ¼ Pucharu Polski. Najwięcej, bo aż 9 bramek strzelili futboliści rezerw Zagłębia Lubin. Siedem zdobyli piłkarze Ślęzy Wrocław.

Drużyna Zagłębia II Lubin rywalizowała w Złotoryi z miejscowym Górnikiem. Rezerwy wygrały aż 9:0. Trzy bramki dla gości zdobył Kusztal. W Górze ekipa lokalnej Pogoni podejmowała Iskrę Kochlice. Gospodarze wygrali minimalnie 4:3. W pobliskim Jaworze 4-ligowa Kuźnia gościła również 4-ligową Spartę Grębocice. Miejscowi prowadzili już 2:0 po trafieniach Sucheckiego i Kozłowskiego. Przyjezdni zmniejszyli tylko rozmiary porażki w 90. minucie, lecz do wyrównania zabrakło już czasu. Czwarty mecz pomiędzy Mewą Kunice i Stalą Chocianów odbył się jeszcze przed pandemią, 8 marca. Po regulaminowym czasie gry był remis 1:1. W rzutach karnych skuteczniejsi byli goście, którzy wygrali próbę nerwów 4:1.

Czwartego lipca w pojedynkach półfinałowych Stal Chocianów zagra z Kuźnią Jawor, a Pogoń Góra podejmie rezerwy lubińskiego Zagłębia.

Prawdziwe święto w sobotę było w Prusicach, ponieważ na mecz pucharowy przyjechała 3-ligowa Ślęza Wrocław. Zespół ze stolicy Dolnego Śląska pokazał wyższość, aplikując gospodarzom bagaż 7 trafień. Rezerwy wrocławskiego Śląska wybrały się do Kuźnieczyska na bój z A-klasowym Błyskiem. Gospodarze dzielnie walczyli do 70. minuty, remisując 1:1. Niestety ostatnie minuty należały do wrocławian, którzy wygrali 4:1. W Wielkiej Lipie 4-ligowy Sokół podejmował 3-ligową Foto-Higienę Gać. Wyżej notowany zespół wygrał po mękach 2:0, trafiając dopiero pod koniec spotkania. W ostatnim meczu ¼ Piast Żmigród podejmował GKS Mirków. Po 90 minutach był bezbramkowy remis. Jedenastki lepiej wykonywali jednak gospodarze, zwyciężając 6:5.

Pary półfinałowe (4 lipca): Piast Żmigród – Ślęza Wrocław i Foto Higiena Błyskawica Gać – Śląsk II Wrocław.