Aktualności,  Regionalne,  Sport

Rusza Patrol Graniczny

GMINA LUBAWKA. Już po raz trzeci do Opawy zjadą sportowcy z całej Polski, by współzawodniczyć w Patrolu Granicznym. W sobotę 7 maja zawodnicy wystartują na dwóch dystansach: 20-kilometrowym i 64-kilometrowym, prowadzących na pograniczu z Czechami. Do tej pory udział zadeklarowało blisko 500 osób.

Podobnie, jak podczas poprzednich edycji imprezy, start i meta zawodów będą zlokalizowane na stadionie w Opawie. Uczestnicy Patrolu mogą pokonać trasę biegiem lub na rowerze górskim. Organizatorzy wyznaczyli dwa dystanse. Pierwsza z nich, o długości 64 kilometrów i przewyższeniu wynoszącym 1600 metrów, prowadzi przez lasy Jarkowic, Paczyna, Starej Białki, pod Przełęczą Okraj, a następnie przez Lampertice, Szczepanów i Niedamirów powraca do Opawy. Krótsza, 20-kilometrowa trasa została wytyczona między Opawą, Niedamirowem, Zaclerzem i Szczepanowem. Jej przewyższenie wynosi 526 metrów.

Bieg na dłuższej trasie wystartuje o godz. 6.00, a na krótszej 2 godziny później. Kolarze wyruszą w trasę 64-kilometrową o godz. 9.00, natomiast wyścig rowerowy na dystansie 20-kilometrów rozpocznie się o godz. 9.30.
Na trasie zapewnione będą punkty żywnościowe i posiłek regeneracyjny. Udział w zawodach jest bezpłatny. Zapisy online zostały już zamknięte, ale uczestnicy będą mieli możliwość zarejestrowania się w biurze zawodów w Opawie w piątek 6 maja o godz. 16.00.
Celem Patrolu Granicznego jest popularyzacja aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia, promocja gminy Lubawka, a także walorów przyrodniczych na pograniczu polsko-czeskim.
Wydarzenie organizuje gmina Lubawka przy współpracy z miastem Zaclerz, MGOK w Lubawce, MCKF w Kamiennej Górze, Nadleśnictwem Kamienna Góra, PSP w Kamiennej Górze, drużynami OSP Chełmsko Śląskie i Lubawka oraz kamiennogórską i lubawską policją.

Dodaj komentarz

Korzystając poniższego formularza możesz dodać komentarz.

5 + 5 =