Aktualności,  Kamienna Góra,  Regionalne

Święto Policji

KAMIENNA GÓRA. W Muzeum Tkactwa odbyły się dzisiaj (czwartek 22 lipca) obchody Święta Policji. Podczas uroczystości komendant Janusz Cygal wraz z reprezentantem komendy wojewódzkiej wręczył funkcjonariuszom awanse na wyższe stopnie służbowe, a nowym policjantom akty mianowania. 

W uroczystych obchodach uczestniczyli policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze, zaproszeni goście i samorządowcy. Po apelu, głos zabrał insp. Janusz Cygal, który podziękował funkcjonariuszom za służbę i przekazał im życzenia. Komendant podkreślił trud i ryzyko, jakie policjanci ponosili w ciągu minionego roku z powodu pandemii. Słowa uznania kamiennogórskim mundurowym przekazał również pierwszy zastępca komendanta wojewódzkiego policji insp. Krzysztof Noculak, który odczytał list komendanta wojewódzkiego policji nadinsp. Dariusza Wesołowskiego. Podziękowania za służbę i zapewnienia o wsparciu komendy przekazali także samorządowcy z gmin i powiatu.

Tradycyjnie uroczystość była okazją do wręczenia nominacji na wyższe stopnie służbowe, które w tym roku otrzymało 10 policjantów: st. asp. Paweł Oleksy, mł. asp. Ryszard Woźniak, sierż. szt. Marcin Łabędowicz, sierż. szt. Mateusz Stec sierż. szt. Artur Zieliński, st. sierż. Dominika Skrzypiec, st. sierż.  Paweł Zabiegło, sierż. Krzysztof Balicki, st. post. Katarzyna Sawicka i st. post. Mateusz Hyziak. Komendanci Janusz Cygal i Krzysztof Noculak wręczyli ponadto akty mianowań trzem nowym funkcjonariuszom: post. Hubertowi Blicharzowi, post. Wiktorowi Potockiemu i post. Danielowi Pilarskiemu. Dwóch policjantów, mł.asp. Marcin Nieć i sierż.szt. Adam John z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego odebrało odznaki ze specjalne zasługi imienia podkomisarza Andrzeja Struja w gronie 5 wyróżnionych w komendzie wojewódzkiej we Wrocławiu.

Święto Policji to także święto pracowników cywilnych komendy. W KPP w Kamiennej Górze pracuje aktualnie 87 mundurowych i 18 pracowników cywilnych.

Galeria zdjęć z uroczystości na Facebooku ID.

Dodaj komentarz

Korzystając poniższego formularza możesz dodać komentarz.

− 1 = 9