Aktualności,  Kamienna Góra

Szlaban na parking

W piątek 13 września pracownicy TBS uruchamiali szlaban na drodze wiodącej na parking przy budynkach Towarzystwa na ul. Broniewskiego w Kamiennej Górze. Od przyszłego tygodnia prawo wjazdu na ten teren będzie przysługiwało wyłącznie mieszkańcom domów TBS, którzy wynajęli przy nim miejsca parkingowe.

Zainteresowani mogą w biurze TBS odebrać piloty do szlabanu, za które jednak muszą uprzednio wnieść opłatę.

– Prawo wjazdu na plac między budynkami, na czas rozładunku towaru, będą mieli najemcy lokali usługowych, którzy także mogą wykupić piloty do szlabanu – mówi Władysław Niemas, prezes TBS.

Możliwość wjazdu na ten teren będą miały także służby takie jak: policja, straż pożarna czy pogotowie. Szlaban uniesie się, gdy usłyszy odpowiedni sygnał dźwiękowy.

Piloty otrzymali nadto wszyscy lekarze pracujący w przychodni Eskulap.

– Dla pacjentów przychodni przewidziane są miejsca postojowe pod osiatkowanym płotem obok naszych parkingów – mówi prezes Niemas. – Zostały oznakowane specjalnymi tabliczkami z odpowiednią informacją.

Prezes dodaje, że w przypadku, gdy pacjent przychodni z powodu wieku czy schorzenia nie będzie mógł pokonać pieszo drogi z parkingu do lecznicy, zostanie mu umożliwiony wjazd na plac TBS. Trzeba będzie po prostu poinformować telefonicznie pracownika przychodni, by podniósł zaporę. Informacje o tym do kogo zadzwonić wkrótce pojawią się przy szlabanie.

– Na razie, z poszanowaniem potrzeb wszystkich, będziemy się uczyć zachowania w tej nowej sytuacji – mówi szef TBS. – Na pewno uda nam się wypracować dobre rozwiązania.

Głównie chodzi o to, by na placu przy budynkach TBS zapanował porządek. Dziś często cały teren jest zastawiony samochodami.

Dodaj komentarz

Korzystając poniższego formularza możesz dodać komentarz.

÷ 2 = 2