Aktualności,  Kamienna Góra,  Regionalne

Tajemnicza WOŚP w mieście

KAMIENNA GÓRA. Podczas gdy okoliczne sztaby WOŚP prężnie działają, publikują posty, zachęcają do wsparcia szlachetnej inicjatywy i zajawiają atrakcje z tym związane, w Kamiennej Górze trwa… cisza.

Centrum Kultury dokładnie 4 listopada 2022 poinformowało na swoim Facebooku, że rejestracja wolontariuszy WOŚP wystartuje już 7 listopada. Był to – jak dotychczas – jedyny post CK na temat 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Kamiennej Górze. Na www miejskiej placówki kulturalnej próżno szukać jakichkolwiek informacji o WOŚP w roku 2023. Ostatni wpis na ten temat pochodzi ze stycznia 2022 roku. Poprzedni z roku 2021.

Zarządzana przez impresario Piotra Oskwarka placówka nie informuje redakcji ID o żadnych działaniach i wydarzeniach, które organizuje. Szef CK nie odbiera też od naszych dziennikarzy telefonów. Informacji o tegorocznej WOŚP w CK nie mają także inne redakcje z powiatu. Osobliwe, bo mamy już 12 stycznia, a 31. Finał odbędzie się w niedzielę 29 stycznia.

Tymczasem wciąż nie wiadomo, w jakim miejscu, w jakiej konwencji miałaby zagrać Orkiestra w naszym mieście. Nieoficjalnie ustaliliśmy, że na dniach ma zostać opublikowane ogłoszenie ze szczegółami imprezy. Do kwestowania na rzecz WOŚP miało się zapisać 30 wolontariuszy. Podobno wydarzenie z niedzieli 29 stycznia ma transmitować na żywo telewizja kablowa. Podobno.

31. Finał WOŚP zagra na całym świecie pod hasłem „Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych!”. Zakupione ze zbiórki urządzenia posłużą wszystkim, którzy tego będą potrzebować – bez względu na wiek pacjentów.

EK

Dodaj komentarz

Korzystając poniższego formularza możesz dodać komentarz.

÷ 5 = 2