_temat_dnia,  Aktualności,  Kamienna Góra,  Regionalne

Udana transakcja SM „Szarotka”

KAMIENNA GÓRA. Wczoraj, czyli 16.06.2021 r., Spółdzielnia Mieszkaniowa „Szarotka” w Kamiennej Górze podpisała akt notarialny na zbycie dwóch działek niezabudowanych przeznaczonych pod budownictwo jedno- i wielorodzinne o łącznej powierzchni użytkowej ok. 4 3000 m kw. Działki położone są przy ul. Krzeszowskiej.

Według pierwotnej koncepcji osiedla krzeszowskiego, na tym terenie miały powstać kolejne budynki w ramach tzw. VIII i IX przedsięwzięcia. Jednak zmiany ustrojowe po 1989 roku spowodowały, że do realizacji dalszej budowy nie doszło. Teren natomiast nadal pozostał w użytkowaniu wieczystym Spółdzielni.

Po otrzymaniu przez Walne Zgromadzenie członków w 2018 roku zgody na zbycie niezabudowanych działek, Zarząd prowadził dalsze działania do ich sprzedaży.

W ostatnim przetargu uczestniczyło kilku oferentów. Jednak szczęśliwym nabywcą okazała się firma deweloperska z województwa kujawsko-pomorskiego.

Z danych, którymi dysponujemy wynika, że lokali mieszkalnych w Kamiennej Górze brakuje. Mamy zatem nadzieję, że budowa nowoczesnych budynków na tak atrakcyjnym terenie spotka się z dużym zainteresowaniem – mówi prezes Spółdzielni Mieszkaniowej „Szarotka” Ireneusz Jała.

Z rozmów z inwestorem wynika, że najprawdopodobniej już jesienią br. rozpocznie budowę.

Już w przyszłym roku Walne Zgromadzenie członków zdecyduje o celu, na jaki zostaną przekazane zdobyte przez Spółdzielnię środki.

(TS)

Dodaj komentarz

Korzystając poniższego formularza możesz dodać komentarz.

4 + 3 =