_temat_dnia,  Aktualności,  Kamienna Góra,  Regionalne

Wójt na senatora

POWIAT KAMIENNOGÓRSKI/REGION. Obecny wójt gminy Kamienna Góra oficjalnie zapowiedział swój start w wyborach parlamentarnych 15 października. Patryk Straus (na zdjęciu) będzie ubiegał się o mandat senatora w okręgu nr 2. Obejmuje on powiaty kamiennogórski, jaworski, złotoryjski, karkonoski oraz Jelenią Górę – miasto na prawach powiatu.

W czasie konferencji prasowej nad kamiennogórskim zalewem w poniedziałek 11 września Patryk Straus przypomniał niektóre z 23 postulatów Nowej Demokracji – TAK, z ramienia której wystartuje w wyborach do Senatu RP.

23 postulaty Nowej Demokracji – TAK czytaj TUTAJ: 23 postulaty

Kandydat podziękował 150 wolontariuszom, którzy wsparli zbiórkę podpisów, dzięki którym może wziąć udział w wyborach.  Zaledwie w tydzień udało się zebrać ich blisko 4 tysięcy.

Po tym, jak został oficjalnie zaakceptowany przez PKW, Patryk Straus zapowiada start kampanii wyborczej. Podkreśla, że zależy mu, by była ona aktywna, chce prowadzić ją w terenie. Zamierza w niej mówić m.in. o bezpłatnej komunikacji zbiorowej.

Nowa Demokracja – TAK, której Patryk Straus jest wiceprezesem, w całym kraju wystawiła siedmioro kandydatów do Senatu. Po tym, jak ze współpracy z nowym ugrupowaniem wycofał się Michał Kołodziejczak, lider AgroUnii (przeszedł do Koalicji Obywatelskiej – przyp. red.), Nowa Demokracja – TAK nie miała możliwości zarejestrować list do Sejmu.

 

Dodaj komentarz

Korzystając poniższego formularza możesz dodać komentarz.

+ 30 = 32