Aktualności,  Kamienna Góra,  Regionalne

Znają Harrego

GMINA KAMIENNA GÓRA. W miniony czwartek 18 maja w Centrum Biblioteczno-Kulturalnym w Krzeszowie odbył się konkurs czytelniczy pod hasłem: „Kocham Cię, książko! Edycja: Harry Potter”. Rywalizacja młodych potteromaniaków z gminy Kamienna Góra została zorganizowana w ramach projektu „Rodzinny festiwal czytelniczy – wsparcie Młodzieżowej Rady Gminy Kamienna Góra” realizowanego przez Fundację Rodzinna Stacja.

W zmaganiach wzięła udział młodzież ze szkół w Pisarzowicach, Szarocinie, Ptaszkowie oraz Krzeszowie. Pytania w konkursie dotyczyły pierwszych trzech tomów książek autorstwa J.K. Rowling. Uczniowie wykazali się ogromną wiedzą na temat świata czarodziejów. Zadania, z którymi przyszło się im zmierzyć wymagały nie tylko znajomości fabuły, ale także spostrzegawczości i logicznego myślenia. Nad prawidłowym przebiegiem rywalizacji czuwali przedstawiciele Młodzieżowej Rady Gminy Kamienna Góra.

Wszystkie cztery zespoły zaprezentowały wyjątkowo wysoki poziom znajomości tematu, jednak to uczniowie ze szkoły w Krzeszowie okazali się nie do pokonania. Nagrody – puzzle, gry i słodkości – otrzymał jednak każdy uczestnik zmagań.

Konkurs czytelniczy o Harrym Potterze był jednym z działań przewidzianych w projekcie realizowanym przez Fundację Rodzinna Stacja. Zwieńczeniem działań podejmowanych wspólnie z młodymi radnymi będzie organizacja festiwalu czytelniczego, który ma się odbyć już we wrześniu.

Wiktor Kanik
radny Młodzieżowej Rady Gminy
Kamienna Góra

Dodaj komentarz

Korzystając poniższego formularza możesz dodać komentarz.

÷ 1 = 8