Aktualności,  Sport

Zwycięstwo Victorii

Nie tak zapewne inaugurację Pucharu Polski wyobrażali sobie kamiennogórscy kibice i futboliści. Miejscowa Olimpia (na zdjęciu) uległa 2:5 (0:2) beniaminkowi klasy okręgowej Victorii Jelenia Góra. Bramki dla gospodarzy w drugiej połowie zdobyli Powiertowski i Wieczorek.

Ekipa Victorii w tym tygodniu zatwierdziła trzech nowych zawodników z Karkonoszy Jelenia Góra – Denisa, Michałka i Pakosza. Ten pierwszy dwa razy wpisał się na listę strzelców i powoli spłaca dług zaufania działaczom Victorii.

Przyjezdni już w 8. minucie wykorzystali stały fragment gry. Z rzutu rożnego Michałek idealnie obsłużył Denisa i było 0:1. Po chwili strzelec bramki huknął kąśliwie, jednak Buda udanie piąstkował. Pod drugą bramką Wieczorek zacentrował na głowę Urbanowicza, lecz strzał rosłego stopera ominął bramkę gości. Niestety w 20. minucie ponownie Michałek powtórzył swój wyczyn, a akcję głową zamknął tym razem Semeniuk.

Gospodarze w 49. minucie zaskoczyli obronę Victorii. Ładną bramkę zdobył Powiertowski. Kiedy wydawało się, ze miejscowi ruszą do szturmu nadziali się na filmową kontrę. Na listę strzelców wpisał się Denis. W kolejnej akcji Tusiński przestrzelił. Pomocnik gości zrehabilitował się pięć minut później, a futbolówka jeszcze otarła się o nogę któregoś z obrońców. Potem swoje okazje miała Olimpia, ale wykorzystała tylko jedną. Wieczorek strzelił z woleja nie do obrony. Potem jeszcze Urbanowicz uratował gospodarzy, wybijając piłkę z linii bramkowej. Miejscowych dobił Rudnicki, który najpierw przy linii końcowej ograł Alka Dudę i trafił z zerowego kąta do siatki. W sobotę Olimpia zagra pierwszy mecz jeleniogórskiej klasy A w Piechowicach z miejscową Lechią.

Olimpia: Buda – Burghardt, Topolski, Urbanowicz, Młodziński –  A. Duda, Trzebiński, Skoczeń (60’ S. Sochacki), Wieczorek (71’ R. Duda 85’ Ł. Sochacki) – Powiertowski, Domin (65’ Bieniek).

Victoria: Marceniuk – Maryszczak, Rząca, Semeniuk, Tusiński (75’ Paradowski) – Kocot, Okowiński, Babul (46’ Rudnicki), Michałek (46’ Becker) – Denis (82 Pakosz), Dudek.