KAMIENNA GÓRA. Projekt dobiegł końca, a ostatnią grupą, która odwiedziła Dofama Thies, byli uczniowie ostatnich klas szkoły podstawowej z Czarnego Boru. Tym samym zamknęliśmy cykl wizyt edukacyjnych, w którym udział wzięło około 400 uczniów z 11 szkół. Przez cały czas stawialiśmy na jedno: zamiast teorii – konkret.
Młodzież miała okazję zobaczyć, jak wygląda praca w nowoczesnym zakładzie produkcyjnym – od technologii, przez procesy wytwórcze, aż po organizację pracy zespołów.
Nie zabrakło też rozmów o przyszłości. Pokazaliśmy realne możliwości rozwoju zawodowego oraz ścieżki kariery, które można budować lokalnie – we współpracy m.in. z Zespołem Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kamiennej Górze.
Dziękujemy wszystkim szkołom i uczniom za udział. To był konkretny krok w stronę świadomych wyborów edukacyjnych.
ts




