Aktualności,  Regionalne

„Basia” w czarnoborskiej bibliotece

CZARNY BÓR. Twórczo, kreatywnie i bardzo radośnie było we wtorkowe (9 sierpnia) popołudnie w czarnoborskiej książnicy. A wszystko to dzięki kolejnej odsłonie „Basiowych czytanek, czyli rodzinnych warsztatów w bibliotece – zadania realizowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego”.

„Basiowe czytanki…” to projekt mający na celu rozszerzenie zakresu usług biblioteki i dostosowanie ich do potrzeb najmłodszej grupy czytelników oraz ich rodziców. Zadanie realizowane jest na kanwie serii wydawniczej „Basia” Zofii Staneckiej poprzez cykl warsztatów dla rodziców i dzieci w wieku przedszkolnym. Spotkania, związane tematycznie z konkretnymi problemami zawartymi w poszczególnych tomach książek o Basi, prowadzone są w formie zabaw i kreatywnych warsztatów przez specjalistów z różnych dziedzin (psychologa, biblioterapeutę, specjalistę od ruchu rozwijającego, zdrowego żywienia oraz pedagoga).

Po lipcowych zajęciach z psychologiem, w sierpniu czarnoborska biblioteka zaplanowała cykl spotkań z zakresu pedagogiki zabawy. W ostatni wtorek (9 sierpnia) rodzice wraz ze swymi pociechami spotkali się na warsztatach kreatywnych z Dorotą Kózką-Burchard. Była chusta Klanzy, wesołe gry i zabawy, wspólne czytanie „basiowej serii” i mnóstwo śmiechu. Nie zabrakło też działań animacyjno-edukacyjnych przygotowujących dzieci do czytania, pisania i liczenia, które z powodzeniem rodzice będą mogli stosować w domu.

Kolejne warsztaty w ramach „basiowego” projektu już 23 sierpnia o godz. 16:30 w Bibliotece + Centrum Kultury w Czarnym Borze.

Dodaj komentarz

Korzystając poniższego formularza możesz dodać komentarz.

30 ÷ 6 =