Aktualności,  Kamienna Góra,  Regionalne

Najstarszy na Dolnym Śląsku pierogowy festiwal już 4 września

CZARNY BÓR. Już po raz XVIII w gminie Czarny Bór odbędzie się Dolnośląski Festiwal Pieroga, będący nieodłączną częścią tradycyjnych czarnoborskich dożynek.

Dożynki Gminno-Powiatowe oraz najstarszy na Dolnym Śląsku Festiwal Pieroga odbędą się już 4 września na stadionie gminnym w Czarnym Borze.

Wydarzenie ze względu na swój niepowtarzalny, tradycyjny charakter, kulinarną rywalizację oraz olbrzymi wybór i różnorodność przepysznych pierogów cieszy się niesłabnącym powodzeniem i rokrocznie przyciąga tłumy amatorów ciasta wypełnionego smakowitym nadzieniem.

Czarnoborski Festiwal Pieroga to również konkurs „Na Najsmaczniejsze Pierogi”. W kulinarnej rywalizacji mogą wziąć udział zarówno profesjonalni kucharze, przedstawiciele instytucji, organizacji czy stowarzyszeń, jak również ekipy amatorskie.

Jak się zgłosić?
Warunkiem udziału w konkursie jest nadesłanie wypełnionego formularza zgłoszeniowego wraz z przepisem na danie konkursowe do piątku 2 września na adres mailowy: pierogi@czarny-bor.pl.
Ekipę indywidualną można zgłosić w dniu konkursu w biurze zawodów. Na zdobywców I, II i III miejsca czekają dyplomy i nagrody rzeczowe. Uczestnicy konkursu będą mieć możliwość zaprezentowania umiejętności kulinarnych i sprzedaży pierogów.

Regulamin Konkursu dostępny na stronie wwww.ck.czarny-bor.pl.
Szczegółowe informacje w siedzibie organizatora Centrum Kultury
ul. Sportowa 43
58-379
lub tel.: 74 84 50 242.

 

Dodaj komentarz

Korzystając poniższego formularza możesz dodać komentarz.

− 3 = 3