Aktualności,  Kamienna Góra,  Regionalne

Biblioteka z dofinansowaniem

GMINA CZARNY BÓR. 132 tysiące zł dla czarnoborskiej biblioteki na działania edukacyjno-czytelnicze, spotkania autorskie, oddolne inicjatywy kulturalne oraz rozwijanie i wspieranie lokalnej społeczności!

Tuż przed świętami wielkanocnymi Narodowe Centrum Kultury opublikowało listę instytucji kultury, które otrzymają dofinansowanie w ramach programu BLISKO (2024-2025), stanowiącego element Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025. Wśród pozytywnie zweryfikowanych (z wysoką punktacją) znalazł się wniosek Biblioteki + Centrum Kultury w Czarnym Borze pn. „Biblioteka Ludzi z Pasją”.

Jak zapowiadają realizatorzy, pierwsze działania projektowe ruszą lada dzień. Mieszkańcy gminy Czarny Bór (bez względu na wiek) oraz partnerzy w zadaniu (lokalne stowarzyszenia, szkoła, KGW, grupy nieformalne oraz okoliczne biblioteki) już w kwietniu spodziewać się mogą pierwszych efektów. (Zadanie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025).

„Biblioteka Ludzi z Pasją” to jednak nie jedyny, pozytywnie zweryfikowany wniosek w tym roku. Jak się okazuje B+CK jest wyjątkowo aktywna i skuteczna w pozyskiwaniu środków.

Od połowy marca czarnoborska książnica realizuje już projekt pn. „Świetlicowo zaprogramowani” skierowany do dzieci ze świetlic wiejskich gminy Czarny Bór (dofinansowany w kwocie 5.000,00 zł ze środków Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej INVEST PARK).
Z myślą o seniorach natomiast realizowana będzie (od kwietnia do listopada) „Senioralna Akademia Kultury” (dofinansowana ze środków Fundacji Agencji Rozwoju Przemysłu w kwocie 6.000,00 zł).

Dodaj komentarz

Korzystając poniższego formularza możesz dodać komentarz.

8 × 1 =