Sport

Mordarski w II lidze

Kamiennogórzanin Aleksander Mordarski podpisał kontrakt z II-ligowym klubem AZS Opole i to w jego barwach będzie grał w najbliższym czasie.

19-letni Aleksander Mordarski naukę gry w piłkę siatkową uczył się w klasie sportowej pod okiem Zbigniewa Lemy w SP nr 1 w Kamiennej Górze w klasach 4-6. Potem zdolny siatkarz miał rok przerwy, lecz od drugiej klasy gimnazjum ponownie zabrał się za sport. Reprezentował swoją szkołę GM nr 2 w rozgrywkach szkolnych pod opieką Krzysztofa Pawlikowskiego. W trzeciej klasie kamiennogórzanin poszedł do klubu w Wałbrzychu. Jego trenerem w Chełmcu został dobrze znany w środowisku siatkarskim Jacek Sobczyk. Po gimnazjum Alek wraz z młodszym bratem Wiktorem wzmocnili zespół Cuprum Lubin. Trenerem w tym miedziowym klubie był Kamil Jaz. Przygoda Mordarskich z Cuprum trwała na szczęście tylko jeden rok. Po 365 dniach Alek wraz z Wiktorem powrócili do górniczego miesta, gdzie  grali dwa sezony. Szkoleniowcem w juniorach był Janusz Ignaczak. Po dobrze zdanej maturze starszy z braci Mordarskich dostał propozycję z II-ligowego AZS-u i po testach oraz sparingach z Aqua-Zdrojem Wałbrzych dostał szansę gry w Opolu. Natomiast Wiktor pozostał w II-ligowcu z Wałbrzycha na pozycji libero.

– Mam nadzieję, że przez parę lat uda mi się pograć jeszcze spokojnie na II-ligowym poziomie – powiedział zadowolony Alek Mordarski. – Będę musiał łączyć studia z grą w siatkówkę, ale dam radę. Do moich największych sukcesów należą 7. i 8. miejsce w finałach MP w zawodach szkolnych.

Dodaj komentarz

Korzystając poniższego formularza możesz dodać komentarz.

53 − = 43