Sport

Urwali punkt liderowi

Piłka nożna. jeleniogórska klasa A. Czarni Przedwojów – Olimpia Kowary 1:1 (1:1)

W sobotę znacznie osłabieni Czarni zremisowali 1:1 z liderem tabeli kowarską Olimpią. Przyjezdni lepiej operowali piłką, jednak miejscowi dzielnie bronili się szczególnie w drugiej połowie. Wynik spotkania został ustawiony do przerwy. Na listę strzelców wpisali się Madej z rzutu karnego w 41.  oraz Kwaśniewski w 43. minucie.

Pierwszą akcję spotkania przeprowadził Wójtowicz, jednak pomylił się nieznacznie. Następnie Matłaszek 2-krotnie oszukał blok defensywny Czarnych, lecz nie znalazł sposobu na pokonanie Stepki. Po kwadransie gry Krzystoń był blisko zdobycia bramki. W rewanżu Sondej pomylił się o metr. Dziesięć minut później ten sam piłkarz Olimpii oddał kąśliwy strzał, ale Stepko spokojnie przeniósł futbolówkę nad poprzeczkę. W kolejnej akcji miejscowych Maciulewicz miał lepiej ustawionego Sondeja, lecz zdecydował się na uderzenie. W 40. minucie Dawid Gucwa zagrał ręką w swoim polu karnym po akcji Kędzierskiego i arbiter użył gwizdka. Mocny strzał z jedenastki oddał Madej i było 0:1. Trzy minuty później prawym skrzydłem przedarł się pod bramkę gości Wójtowicz, jakimś cudem podał do Kwaśniewskiego, a najbardziej doświadczony zawodnik Czarnych strzelił celnie przy krótkim słupku. Rogowski był bez szans.

Druga połowa była znacznie słabsza. Dużo więcej zamieszania goście robili na połowie miejscowych, ale gospodarze dobrze się bronili. Zaraz po wejściu na boisku o bramkę mógł postarać się Szujewski, który świetnie przyjął piłkę i strzelił z pierwszej piłki. W 65. minucie popularny „Łojo” oddał kapitalny strzał, lecz jeszcze lepszą obroną popisał się Stepko. Niestety bramkarz Czarnych przy tej interwencji doznał kontuzji nogi i musiał opuścić plac gry. W jego miejsce wszedł Wojciech Migacz, który zachował czyste konto. Pod koniec meczu o zdobycz bramkową mogli postarać się Kędzierski i Wójtowicz.

Czarni: Stepko (67′ W. Migacz) – P. Migacz, Gądek, Dawid Gucwa, Sobolewski – Damian Gucwa, K. Migacz (57′ Kisiel), Maciulewicz, Kwaśniewski – Wójtowicz (87′ Grygiel),  Sondej.

Olimpia:Rogowski – Szeliga, Leśniak, Ulicki (64′ Wawrzyniak), Kędzierski – Madej, Kosek, Kloczkowski, Matłaszek (80′ Czuba) – Liszka (55′ Szujewski), Krzysztoń.