Aktualności,  Kamienna Góra,  Regionalne

Nietrzeźwy kierowca w rękach policji

KAMIENNA GÓRA. Kryminalni kamiennogórskiej jednostki jechali na szkolenie, kiedy zainteresowali się kierowcą motorowerem. 61-latek wykonywał niebezpieczny manewr, powodując zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. sytuacja miała miejsce na ulicy Katowickiej. Mężczyzna był pijany.

W środę 11 kwietnia policjanci z wydziału kryminalnego wyjeżdżali na szkolenie, jednak jeszcze zanim opuścili teren powiatu kamiennogórskiego, zainteresowali się jednym z kierujących.

Po godzinie 8:00 przy ulicy Katowickiej w Kamiennej Górze mężczyzna, który kierował motorowerem, wykonywał niebezpieczne manewry na drodze. Zajeżdżał innym pojazdom drogę lub gwałtownie hamował. Kryminalni, chcąc sprawdzić powód, zatrzymali go do kontroli.

Wystarczyła krótka rozmowa z kierowcą, by wyszło na jaw, że kierowca jest kompletnie pijany. Badanie stanu trzeźwości wykonane przez wezwanych na miejsce policjantów prewencji potwierdziło, że ma ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Kierowanie motorowerem w stanie nietrzeźwości, ponieważ jest to pojazd mechaniczny, to przestępstwo zagrożone karą do 3 lat pozbawienia wolności. Motorower został zabezpieczony przez policjantów, a nieodpowiedzialny kierujący już go nie odzyska. Zgodnie z nowymi przepisami, jeśli w organizmie kierującego jest więcej niż 1,5 promila, następuje przepadek środka transportu.

FOTO: ilustracja

Dodaj komentarz

Korzystając poniższego formularza możesz dodać komentarz.

51 − = 45