_temat_dnia,  Aktualności,  Kamienna Góra,  Regionalne

Serce już jest

KAMIENNA GÓRA. Przed południem (środa 30 września) pracownicy Dofama Thies zainstalowali serce na nakrętki przy parkingu starostwa na ulicy Sienkiewicza.

Inicjatorami powstania tej konstrukcji byli członkowie Społecznej Szwalni, na prośbę których Dofama Thies bezpłatnie wykonała serce. Zostało ono zrobione ze stali, która nigdy nie zardzewieje, dzięki temu pojemnik jest właściwie niezniszczalny. Starostwo udostępniło pod pojemnik swój grunt przy ul. Sienkiewicza.
Jakie nakrętki można wrzucać do pojemnika? Nadadzą się te z butelek plastikowych typu PET, ale mogą to być też plastikowe zakrętki z mleka w kartonie, soczków itp. Muszą to być nakrętki z tworzywa sztucznego, które można przerobić na granulat. Nie mogą zawierać żadnych części metalowych (pompek, sprężynek) kartonowych dodatków, naklejek, etykiet, cen. To ułatwia i skraca proces ich przeróbki. Do zbierania nadają się również nakrętki z opakowań środków chemicznych (płynów do mycia naczyń, płynów do prania, kosmetyków itp.).
Wnioski o nakrętki zebrane w pojemniku można będzie składać w starostwie już od 1 października. Wzory dokumentów dostępne są w siedzibie powiatu.

Dodaj komentarz

Korzystając poniższego formularza możesz dodać komentarz.

72 − 70 =