_temat_dnia,  Aktualności,  Kamienna Góra,  Regionalne

Zrezygnowała, zanim zaczęła

KAMIENNA GÓRA. Jutro, czyli 10 lipca, Anna Piontek, nowa dyrektor Centrum Kultury w Kamiennej Górze miała objąć stanowisko, ale… nie obejmie. Poinformować miała o tym w mailu kamiennogórski ratusz dziś, czyli 9 lipca około południa. 

Zaledwie dwa tygodnie temu Anna Piontek otrzymała od burmistrz nominację na stanowisko dyrektora Centrum Kultury na 3 lata. Obowiązki objąć miała w środę 10 lipca. Nie stanie się tak jednak. Dziś przed południem do urzędu miasta Anna Piontek napisała maila, w którym powiadomiła, że z przyczyn osobistych i od niej niezależnych nie zdecyduje się na objęcie jutro funkcji szefowej CK. Wydarzenia ostatnich dni miały przeszkodzić jej w podjęciu pracy w Kamiennej Górze.

Tymczasem nie wiadomo, kto jutro będzie zarządzał Centrum Kultury. Tomasz Grabiński, p.o. dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej, który pod koniec 2023 roku zgodził się objąć funkcję p.o. dyrektora CK, dziś kończy umowę.

– To ostatni dzień mojej pracy w charakterze p.o. szefa CK – przyznał w rozmowie z ID. – Jestem na urlopie, poza Kamienną Górą.

– Zaskoczyła nas decyzja pani Piontek. Szczególnie, że dowiedzieliśmy się o niej w przeddzień objęcia stanowiska w CK – przyznaje burmistrz Janusz Chodasewicz. – Zastanawiamy się w tej chwili, czy ogłosimy kolejny konkurs, czy powołamy kogoś, kto mógłby tę funkcję objąć od razu. Wiadomo, że konkurs wiąże się z kolejnym wielotygodniowym oczekiwaniem na rozstrzygnięcie.

Przypomnijmy, Anna Piontek jest doświadczoną menadżerką kultury, muzealniczką, kuratorką wystaw, historyczką i ekonomistką. W latach 2022-2024 była dyrektorką PAN Muzeum Ziemi w Warszawie. Zasiadała w Radzie Naukowej PAN Ogród Botaniczny – Centrum Zachowania Różnorodności Biologicznej w Powsinie. Zawodowo była związana m.in. z Muzeum w Gliwicach i Muzeum w Chorzowie.

Kierowała projektami „Fotograficzne widzenie tradycji” (Etno Polska, Muzeum w Gliwicach 2020), „Sztuka w służbie Pamięci” (MKiDN, Narodowa kolekcja sztuki współczesnej, ŚCWiS 2021). Była kuratorką i współkuratorką wystaw, w tym o tematyce muzycznej, m.in. „Śląsk na winylu” (2016), „Truskawkowe pola – na zawsze” (2017), „Pre-tekst: Jerzy Milian” (2017/2018). Współtworzyła chorzowską Grubę Bluesa. Jest autorką publikacji biograficznych dot. Zygmunta Wicharego – pierwszej od lat 70. naukowej próby przybliżenia postaci muzyka.

FOTO: UM Kamienna Góra

Dodaj komentarz

Korzystając poniższego formularza możesz dodać komentarz.

22 + = 29