Aktualności,  Kamienna Góra,  Regionalne

Muzyczne fascynacje

KAMIENNA GÓRA. „Moje muzyczne fascynacje” – wernisaż wystawy malarstwa Bernadety Nowak. 17 marca, godz. 17.00, galeria Centrum w Centrum Kultury.

W kamiennogórskiej galerii Centrum w Centrum Kultury od 17 marca do 14 kwietnia można będzie zobaczyć obrazy Bernadety Nowak, na których widnieją postacie wielkich gwiazd jazzu, bluesa i rocka. Wśród nich między innymi: Roberta Planta, Dawida Bowie, Louisa Armstronga i wielu innych. Portrety osobowości ze świata muzyki prezentowane są w ramach wystawy malarstwa Bernadety Nowak pod tytułem „Moje muzyczne fascynacje”.

Bernadeta Nowak pochodzi z Krynicy Górskiej. Z wykształcenia jest chemiczką, z zamiłowania malarką. Artystka od ponad 30 lat mieszka w Kamiennej Górze, od 15 lat działa artystycznie bardzo czynnie.

Od 2011 roku związana jest z gronem artystek i artystów różnych dziedzin, działających pod egidą Stowarzyszenia „Nowy Młyn – Kolonia Artystyczna” w Szklarskiej Porębie. Należy do „STAŚ” – Stowarzyszenie Artystów Śląskich z siedzibą w Tarnowskich Górach . Od 2016 roku jest także członkinią La Palette du Monde, międzynarodowego stowarzyszenia, mającego swoją siedzibę we francuskim Vierzon. Uczestniczy w plenerach malarskich w kraju i za granicą.

Brała udział w ok 90 wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą . Jej obrazy, a szczególnie portrety, znalazły już swoje miejsce w wielu krajach na świecie.

Dodaj komentarz

Korzystając poniższego formularza możesz dodać komentarz.

42 − 38 =