Aktualności,  Kamienna Góra,  Regionalne

Przyjechali z poparciem dla M. Dworczyka

KAMIENNA GÓRA. Po południu w poniedziałek 13 maja na kamiennogórski rynek zjechali były premier Mateusz Morawiecki oraz była sekretarz stanu w MEN, obecnie posłanka Marzena Machałek. To w ramach poparcia dla Michała Dworczyka (on sam też był obecny – przyp. red.), który z ramienia PiS startuje w wyborach do Europarlamentu. 

Gości na rynku witał Janusz Chodasewicz, burmistrz Kamiennej Góry, były starosta kamiennogórski Jarosław Gęborys, a także członkowie i sympatycy Prawa i Sprawiedliwości.

Mateusz Morawiecki zachęcał mieszkańców Kamiennej Góry do udziału w wyborach zaplanowanych na 9 czerwca i oddania głosu na, jak to ujął „najbardziej skutecznego ministra”. Rekomendacji udzieliła Dworczykowi również Marzena Machałek.

Michał Dworczyk prosił kamiennogórzan o głos w czerwcowych wyborach, wspominając, że w Europarlamencie będzie zabiegał m.in. o to, by w Polsce, a nie tylko w Niemczech czy Francji, powstawały fabryki zbrojeniowe, na które UE ma teraz spore środki.

Burmistrz Janusz Chodasewicz dziękował przedstawicielom PiS za hojne dotacje, które spłynęły za ich rządów do Kamiennej Góry i podkreślał, że liczy na podobne od nowej władzy. Dodał, że jedna z fabryk zbrojeniowych, o których wspomniał Dworczyk, mogłaby powstać w Kamiennej Górze. Ta, jak zaznaczył burmistrz, ma tradycje w tym obszarze, choć sięgają one jednak czasów niemieckich.

Zebrani na rynku mieszkańcy chętnie fotografowali się z politykami PiS, prosili o autografy i cieszyli się z odwiedzin.
mb

Dodaj komentarz

Korzystając poniższego formularza możesz dodać komentarz.

84 + = 90